Srdečně vás vítám na stránkách společnosti Geldbach-CZ.

Rád bych nás představil tím, že Vám prozradím něco málo o minulosti rodiny Geldbachů. Začneme mým dědou, Wilhelmem Geldbachem. V roce 1903 můj děda založil společnost Wilhelm Geldbach, která se zabývala lisováním a ražením s přidruženou výrobou potrubí. Společnost v první řadě vyráběla plechové límcové a plátové příruby. V té době se ještě svařování nevyužívalo zcela běžně, takže se potrubí s přírubami spojovalo kováním.
Rozmach autogenního plynového svařování vedl k tomu, že jsme rozšířili svůj podnik o výrobnu kyslíku. Můj otec, dr. Wilhelm Geldbach, získal doktorát ze studia elektrického svařování, což byla technologie, která byla ve třicátých letech minulého století na vzestupu. Poté, co Wilhelm Geldbach zahájil výrobu kovaných přírub, postavil také první zápustkovou kovárnu s protiúderovými buchary o kapacitě až 18 t/m a lisy o kapacitě 6300 tun. Druhý syn, můj strýc dr. Alfred Geldbach, získal titul Ph.D. v oboru irotačního proudění. Na základě svých znalostí vyvinul takzvané přivařovací fitinky, u nichž proběhlo částečné začlenění do německé normy DIN.
V šedesátých letech byla výroba potrubí ukončena a společnost se zaměřila výhradně na úspěšnou výrobu přírub a fitinek. Získala celou řadu mezinárodních ocenění od předních chemických a petrochemických společností. Mezitím v naší společnosti začaly působit i mé děti, které tak představují čtvrtou generaci našeho rodu. Z toho je zřejmé, jak dlouhou tradici ve výrobě přírub a fitinek máme.

Možná se mi podařilo Vás zaujmout. Pokud ano, porozhlédněte se prosím po těchto stránkách.

S úctou,

Dr. Manfred Geldbach


Zpět